اخبار روزنرم افزار

فیس بوک علت قطع شدن واتس آپ و اینستاگرام را توضیح داد

فیس بوک پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق نادر علت قطع شدن جهانی واتس آپ و اینستاگرام را توضیح داد

حتما شما نیز مطلع هستید که خدمات شبکه های اجتماعی فیس بوک، فیس بوک مسنجر، اینستاگرام و واتس آپ در روز دوشنبه مورخ 12 مهر 1400 به مدت حدود شش ساعت شد. فیس بوک پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق نادر علت قطع شدن جهانی واتس آپ و اینستاگرام را توضیح داد.

فیس بوک در ساعات پایانی روز دوشنبه اعلام کرد که مشکلی با عنوان پیکربندی معیوب (Faulty Configuration) موجب قطع شدن جهانی سرویس های این شرکت به مدت 6 ساعت شد.

علت قطع شدن واتس آپ و اینستاگرام - ریمووین مگ - 2

علت قطع شدن واتس آپ و اینستاگرام زیرساختی بود

سانتوش جاناردان ، معاون مهندسی و زیرساخت های فیس بوک ، علت قطع شدن واتس آپ و اینستاگرام را این چنین عنوان کرد:

” تیم های مهندسی ما میدانند که تغییرات پیکربندی در روترهای ستون فقرات که ترافیک شبکه را بین مراکز داده هماهنگ میکند ، باعث ایجاد مشکلاتی میگردد. این اختلال در ترافیک شبکه، تاثیر متقابلی بر نحوه ارتباط مراکز داده ما داشت و سرویس دهی را به صورت گسترده‌ای متوقف کرد”

این وقفه همچنین بر ابزارهایی که کارکنان فیس بوک از آن استفاده می کنند تاثیر گذاشت. فیس بوک میگوید هیچ مدرکی مبنی بر به خطر افتادن اطلاعات کاربران در هنگام این قطعی وجود ندارد. بنابراین جای هیچ نگرانی برای کاربران نخواهد بود.

علت قطع شدن واتس آپ و اینستاگرام - ریمووین مگ - 3

این اتفاق نادر ، که سایر برنامه های متعلق به فیس بوک مانند اینستاگرام ، واتس اپ و فیس بوک مسنجر را نیز تحت تاثیر قرار داد، نشان داد که افراد و مشاغل وابستگی شدیدی به رسانه های اجتماعی دارند.

البته این اولین بار نیست !

این قطع شدن سراسری یادآور اتفاقات مشابهی بود که برای فیس بوک در چند سال اخیر رخ داد. به عنوان مثال ، فیس بوک در سال 2019 دچار قطعی سراسری شد که بیش از 14 ساعت به طول انجامید و به گفته مسئولان این شبکه اجتماعی دلیل آن ” تغییر پیکربندی سرور” بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار فناوری با مجله ریمووین همراه باشید.

منبع : CNET

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا